#StreetFoodFighters – nowa edycja

By hewelke
September 14, 2023

Przed nami jesień pod znakiem #streetfoodfighters, jednak tym razem chcemy zaprosić Was na turniej kulinarny, z kosmiczną nagrodą! Gwarantujemy emocje większe, niż te na boisku piłkarskim!

Wiemy, że już nie możecie się doczekać daty pierwszej kolacji pod znakiem #streetfoodfighters. Długo zastanawialiśmy się, czy ma ona wyglądać jak dotychczas, czyli czy mają walczyć ze sobą szefowie kuchni. Jednak, w związku z powstaniem fundacji Follow the Quality, która została powołana do życia między innymi przez Marcina Popielarza, chcemy tym razem dać szansę komuś innemu.

Czym nowy #streetfoodfighters będzie się różnić od dotychczasowych edycji?

Chcemy dać szansę wykazania się młodym kucharzom, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji szefować w kuchni, by zawalczyli o swoją przyszłość! Chcemy pokazać, jak fajnym zawodem jest zawód kucharza, chcemy przywrócić jego świetność, chcemy motywować młodych kucharzy do działania oraz dać możliwość poczucia frajdy z szefowania w kuchni!

Kogo szukamy?

Poszukujemy zespołów, składających się z 4 zawodników – kucharzy, którzy podejmą się starcia z drugą, równie dobrą drużyną. Zgłoszenia możecie przesyłać na adres: hello@followthequality.org

W turnieju weźmie udział 8 drużyn, które rozpoczną swoje zmagania 27 października. Co miesiąc odbędzie się jeden „mecz”, z którego to Wy wyłonicie zwycięzców. W kwietniu odbędzie się „grand finale” – walka o pierwsze miejsce i o wyjazd do zagranicznych, gwiazdkowych restauracji!

Nagroda główna w konkursie

Nagrodą główną w tegorocznej edycji #streetfoodfighters jest staż dla zwycięskiej drużyny, ufundowany przez Fundację Follow the Quality – fundację, która wspiera młodych kucharzy, dając im możliwość nabywania doświadczenia w najlepszych, gwiazdkowych restauracjach w Europie.

Nie czekaj – zbieraj drużynę i dołącz do #streetfoodfighters!

Zadaniem każdej z drużyn będzie:

  1. Zgłoszenie się 4 osobowego zespołu
  2. Nadanie wyjątkowej nazwy zespołowi
  3. Ustalenie menu konkursowego
  4. Dopasowanie się do określonego foodcostu
  5. Gotowości do przyjazdu do Gdańska w ustalonym terminie
  6. Gotowość do wyjazdu zagranicznego (w przypadku wygrania całego turnieju) przez cały zespół
  7. Gotowość do „raportowania” wyjazdu we wskazanych kanałach social media

Zobacz jak wyglądały poprzednie edycje #streetfoodfighters:

Chcesz zgłosić swoja drużynę do udziału w #SFF? Zapoznaj się z regulaminem i wyślij swoje zgłoszenie!

Close
Close